GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
W sobotni wieczór 20 sierpnia 2011 na letniej scenie klubu "4 Róże dla Lucienne" przy zielonogórskim ratuszu, odbędzie się kolejny koncert z cyklu Okna Wyobraźni  - spacery ulicami i winnicami świata. Tym razem zobaczymy i usłyszymy zespół Donegal, który zaprezentuje muzykę celtycką. Impreza rozpocznie się o godz.20.00 a wstęp na koncert jest wolny. Organizatorem cyklu jest klub "4 Róże dla Lucienne" i Fundacja Kombinat Kultury.
Formacja "Donegal" powstała w 2000r.  Wieloletnie doświadczenie sceniczne pozwoliło  osiągnąć profesjonalny poziom artystyczny oraz zgromadzić liczną grupę swych stałych słuchaczy. Stało się to możliwe dzięki wysokim umiejętnościom instrumentalnym członków zespołu, jak również dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, którego źródła należy poszukiwać w wielkiej fascynacji, jaką jest dla nich muzyka celtycka. To właśnie ona stała się ich natchnieniem i inspiracją do tworzenia własnych aranżacji takich utworów jak np. : reel, jig oraz hornipipe.

Zespół przekracza granice stylów, łamie konwencje i kanony wykonawcze w nieznany dotąd sposób- łączy tradycyjne brzmienia celtyckie z elementami muzyki pop, rock, blues, bluegrass.

Swoje muzyczne umiejętności potwierdzili podczas kilkuset występów  w kraju i zagranicą. Ich koncerty spotykają się z niezwykle życzliwym i entuzjastycznym przyjęciem zarówno podczas dużych imprez plenerowych, jak i w małych kameralnych salach klubów i pubów. W czasie koncertów zespół bawi publiczność żywiołowym wykonaniem muzyki celtyckiej, grając na instrumentach, które na stałe wrosły w klimat irlandzkich pubów.

 

Zespół "Donegal" tworzą:

Monika Szweda- skrzypce
Roman Szweda- mandolina, bodhran,bouzuki, tin whistles
Adam Anikiel- gitara basowa
Piotr Lipiński - perkusja, bodhran


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00