GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

Zapraszamy do ogródka letniego zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" na pierwszy koncert na świeżym powietrzu w tym roku. W piątek 6 lipca o godz.20.00 wystąpi blues-rockowa formacja 5 Rano. 5 Rano to Soczyste bluesrockowe granie z odwołaniami do dobrych tradycji Lynyrd Skynyrd, czy polskiego Dżemu. W skład repertuaru koncertowego wchodzą głównie kompozycje własne przeplatane coverami ulubionych wykonawców: Cream, Free, The Black Crowes, Ten Years After, Gov't Mule, Creedence Clearwater Revival. Zapraszamy na koncert. W przypadku nieprzychylnej pogody koncert odbędzie się w klubie "4 Róże dla Lucienne".

 

Historia zespołu 5 RANO zaczęła się jesienią 2004 roku. Wtedy to spotkali się Grzesiek Kasperowicz (perkusja), Łukasz Łyczkowski (wokal), Łukasz Łabędzki (gitara) i Arek Jurusz (klawisze). Na następnej próbie pojawił się Rafał Siwak (bas). W krótkim czasie do rodzącego się projektu dołącza drugi gitarzysta – Marcel Kruszakin oraz Maciek Gonczar na harmonijce.

Przez pierwsze miesiące odbywały się regularne próby. Intensywna praca nad materiałem zaowocowała pierwszym występem przed publicznością w sulęcinskim klubie „u Bulka” w lutym 2005 roku. Gorące brawa od publiczności motywują do dalszej pracy.

Zespół nie może być anonimowy i tak zaczynając od „BLUESKY”, rozważając „TWOJĄ STARĄ” kapela przyjmuje nazwę „5 RANO”.

Zawiązuje się duet kompozytorski Łabędzki – Łyczkowski, który tworzy pierwsze autorskie utwory, wdrażając je coraz częściej do repertuaru. Po odejściu Marcela i Maćka krystalizuje się instrumentarium zespołu. Zmienia się sposób aranżacji. Klawisze najczęściej przejmują rolę drugiej gitary.

W maju 2006 roku utwór „Kiepski układ” zgarnia wszystkie laury podczas Festiwalu Miłośników Fortyfikacji w Boryszynie. Sukces motywuje do zarejestrowania pierwszych nagrań.

 

 

Muzyka zespołu odchodzi od tradycyjnego, korzennego bluesowego grania na rzecz zdecydowanie ostrzejszego, rockowego brzmienia.. Niesie to za sobą zmianę perkusisty. Grześka Kasperowicza zastępuje Szymon Szymkowicz..

Pod koniec 2007 roku zespół rejestruje drugie demo, „Czas na blues”. Znajduje się na nim 7 utworów.

Płyta toruje drogę do pokazania się na festiwalach nie tylko lokalnych, ale także mających zasięg ogólnopolski. Ważniejsze sukcesy to 3 miejsce na „Spring Rock Festiwal” w Nowej Soli oraz indywidualna nagroda dla wokalisty podczas festiwalu „ Las, Woda i Blues” w Sławie.

5 RANO zaczyna pojawiać się w mediach, w „ RADIU ZACHÓD” rozbrzmiewają piosenki „Ciśnienie” i „ Kiepski Układ”, a także ukazują się pochlebne artykuły w prasie. Zespół jest chwalony za energię, fantastyczny kontakt z publicznością, charyzmę wokalisty i dojrzałość dźwięków płynących ze sceny.

Lata 2008 – 2009 obfitują w sporą liczbę koncertów. Zespół daje coraz więcej występów również poza granicami województwa lubuskiego.

24 marca 2009 roku 5 RANO bierze udział w specjalnej audycji internetowego „ RADIA WALIZA”, grając na żywo w klubie „u Bulka”. Na forum wrze od pochwał i ciepłych słów od rozsianej po całym świecie polonii.

Jeszcze w tym samym roku (19 czerwca) zespół zdobywa Grand Prix Lubuskich Derbów Muzycznych w Zielonej Górze i zostaje okrzyknięty najlepiej zapowiadającym się zespołem województwa lubuskiego.

30 listopada 2011 roku to data premiery utworu „To ja” z najnowszego wydawnictwa 5 RANO. Płyta ma tytuł „W drugą stronę” i zawiera 7 kompozycji.

W ciągu tych paru „rockandrollowych” lat wiele się zmieniło. 5 RANO z grupy przyjaciół grających ukochaną muzykę przeistoczyła się w poważny zespół, którego pozycja jest coraz mocniejsza. Nie zmieniły się jednak pasja, miłość i szczerość zawarta w tworzonej przez zespół muzyce.

 

 

STRONA ZESPOŁU


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00