GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Po 3 latach studyjnej ciszy światło dzienne ujrzało 11 kawałków, które zespół Lipali zgromadził na albumie „3850”. Efekt końcowy będzie można usłyszeć w Zielonej Górze już w niedzielę 25 listopada bo właśnie tego dnia w zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne" zostanie odegrany na żywo cały nowy materiał! Lipali jako początek istnienia podaje 2003 rok, kiedy to do Tomka „Lipy” Lipnickiego dołączył Łukasz „Luk” Jeleniewski i Adrian „Qlos” Kulik. Trio ma za sobą wydanie czterech bardzo dobrze przyjętych przez fanów wydawnictw płytowych, w tym akustycznego, koncertowego DVD. Niezmiennie od samego początku twórczość zespołu wpisuje się w nurt szeroko pojętego rocka, chociaż ich płyty cechuje różnorodność materiału, sprawnie połączonego w harmonijną całość. Tak też będzie i tym razem, co wywnioskować można ze słów Tomka: „Będzie banjo. Będzie moc i ukojenie, będzie przemijanie. Miłość, nienawiść, żywioły. Będą trąby i organy i otwarte rany”.
Jak to się zaczęło

Koniec lat 80.i początek 90. upłynęły Tomkowi „Lipie” Lipnickiemu pod znakiem eksperymentów muzycznych – czy to w SHE, czy też u boku Grzegorza Skawińskiego w Skawalkerze. Po tym nadszedł czas na Illusion. Chłopaki od razu odnieśli wielki sukces, fani ich pokochali, ale po wydaniu piątego krążka i pożegnalnym koncercie w 1999 roku zespół nieoczekiwanie zawiesił działalność.
Czując muzyczny głód, „Lipa” już wiosną 2000 roku wydał solowy album. Projekt nazywał się Li-Pa-Li i był ogromnym (jakże pozytywnym!) zaskoczeniem dla wszystkich, którzy znali wcześniejsze dokonania Tomka. Muzyka transowa, z lekka psychodeliczna, momentami jazzująca nie jest bynajmniej tym, do czego przyzwyczaił nas lider rockowej legendy lat 90.
Po pewnym czasie wyszło jednak na jaw, że naszemu śpiewającemu gitarzyście brakuje prawdziwego, rockowego uderzenia! W związku z tym w 2003 roku do Tomka dołączyli Adrian „Qlos” Kulik (ex. TUFF ENUFF) na basie i Łukasz „Luk” Jeleniewski (ex.IMTM) na perkusji.


Rozkwit

Rok później, dokładnie 27 września, wyszła pierwsza płyta Lipali w nowej odsłonie – „Pi”. Jest to swoisty powrót do źródeł muzycznych fascynacji chłopaków. Materiał zawarty na tej płycie jest głęboko osadzony w stylistyce stricte rockowej, odnoszącej się do klasyki tego gatunku.
25 czerwca 2007 roku ukazała się kolejna płyta Lipali „Bloo”. Tam, oprócz podstawowego składu, pojawiły się takie osobowości muzyczne jak Leszek Możdżer czy też hip-hopowa grupa Afront. Wybór ten ukazuje, jak różnorodna jest ta płyta. Jednak ci sceptycznie nastawieni słuchacze mogą być spokojni, ponieważ wszystko do siebie pasuje i brzmi jak najbardziej w porządku.
Zespół nie osiada na laurach i cały czas tworzy. Tym samym 27 marca 2009 roku ukazuje się „Trio”. Bo trzecia, bo trzech – i trzy single w ciągu roku. Najpierw „Barykady”, do których powstał teledysk, później „Upadam”, które podbiło serca fanów i ostrzejsze od poprzedników „Ponoć”. Lipali intensywnie koncertowało jeżdżąc po całej Polsce i kończąc rok trasą Eska Rock Tour.
W 2011 roku Lipali zdecydowało się nagrać akustyczne DVD. Na realizację tego wyjątkowego wydarzenia wybrano Teatr Palladium w Warszawie. To tam 16 kwietnia zarejestrowano materiał, który swoją premierę miał 21 czerwca 2011 i został bardzo ciepło przyjęty przez fanów.

O tej płycie będzie głośno!

W międzyczasie „Lipa” zaangażował się w reaktywację Illusion, a „Qlos” TuffEnuff, ale to Lipali jest ciągle głównym projektem Tomka, Adriana i Łukasza. Po długich wieczorach spędzonych na tworzeniu materiałów na nową płytę, godzinach nagrań śladów i wokali, wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego albumu p.t. „38 50”. Krążek z pewnością zadowoli największych fanów zespołu, a głosy zachwytu pierwszych recenzentów wskazują na to, że będzie to największy płytowy sukces Lipali!


ARTYSTOM

PIZZĘ SERWUJE

PIZZERIA

GIOCONDA

www.gioconda.zgora.plLIPALI - koncert

miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl

 


sala koncertowa klimatyzowana

palarnia wewnątrz klubu

wi fi zone

obiekt monitorowany


data:

25.11.2012 (niedziela) godz.19.00

bilety:

25 zł - przedsprzedaż
35 zł - w dniu koncertu

bilety do nabycia w klubie "4 Róże dla Lucienne"
oraz księgarni muzycznej Muz-Art

Rezerwacje biletów SMS dla fanów spoza Zielonej Góry
treść: jaki koncert + nazwisko + miasto + ilość biletów
na numer: 501 77 66 01KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00