GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Kolejny koncert z cyklu Maximum Punkrocka w zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne" przed nami. Tym razem na scenie klubu będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z najdłużej występujących i zasłużonych kapel na alternatywnej scenie HC/Punk w Zielonej Górze i w województwie Lubuskim, oraz jedną z kilkunastu, tak długo grających w Polsce - grupę "JUGOSŁAWIA". Zespół od początku grania związany i funkcjonujący na "scenie niezależnej" polskiego HC/Punk - a w kręgach tych uważany już za zespół  kultowy i legendarny, który stał się pomostem dla dwóch pokoleń punkowców i hardcorowców. Na koncercie usłyszymy również dwa zaprzyjaźnione zespoły: bezkompromisowych hardcorowców - "SOPHIE SCHOLL", czyli ciężka muza i walczące teksty, oraz zespół "Mystic Mind", dający zawsze świetne występy, a ich ostra muzyka nie pozwala biernie uczestniczyć w koncercie. Na to wydarzenie zapraszamy 26 października (piątek) 2012 od godz.19.00. Dla pierwszych 50 osób na koncercie - płyty i pifko gratis !!!JUGOSŁAWIA

Zespół powstał pod wypływem ruchu punk, pod wpływem fascynacji takimi zespołami jak: "Dead Kennedy`s", "The Clash" "Sex Pistols""Dezerter" itd. A więc jak widać byliśmy naładowani dużą dawką pozytywnej energii,pozytywnych klimatów, więc zaczęliśmy działać...

Nasza historia nazywa się "JUGOSŁAWIA" i zaczęła się w 1992 r. W natłoku zdarzeń i informacji docierających do naszych umysłów o nieprawości, oszustwach, kłamstwach tego świata, o nietolerancji, nienawiści, obłudzie, faszyzmie nie czekając dłużej postanowiliśmy wykrzyczeć swój sprzeciw, swój niepokój. Dlatego pewnie taka nazwa zespołu, choć może ona równie dobrze dla was nic nie znaczyć. Dla nas znaczy wiele. Pewnie dlatego, że w muzyce i tekstach zostawiamy cząstką siebie, cząstkę własnego "ja", jest to dla nas ważne.Nie są one może literackim mistrzostwem świata, ale są nasze,często osobiste, szczere... Trwa historia przeplatana próbami zespołu i koncertami, rozmowami o tym co nas boli, co chcemy zmienić we własnej świadomości, bo nie mieliśmy nigdy zapędów aby zmieniać kogoś. Każdy ma prawo myślę i mówić za siebie.

W 1995r. rejestrujemy nasze kawałki w niezależnym, amatorskim studio w Krzeszowicach. Rok później wychodzą pod tytułem "Nienawiść i wojna" nakładem alternatywnej wytwórni "Rovers/Arlekin" z Wałbrzycha. Czujemy wiatr w żaglach. Następne koncerty w Polsce w małych miejscowościach jak i wielkich miastach. Nowe znajomości, nowe przyjaźnie.
Dwa lata następnych doświadczeń cementuje następna nasza taśma pod tytułem "Może kiedyś?..." wydana w 1998r. ponownie przez "Rovers/Arlekin". Po nagraniu płyty zespół opuszczają "Fedi" i "Zibi", ludzie, którzy byli związani z nami od momentu nagrania pierwszej taśmy. Zwątpienie...? Szukanie innej drogi do własnej wolności...? Nie wiem. Liżemy rany... Na horyzoncie pokazują się nowi nieszablonowi, charakterystyczni ludzie: "Aśka", "Kopar", "Stilek". Ładujemy nasze "akumulatory" ponownie pozytywną energią. Robimy nowe utwory, nadrabiamy zaległości koncertowe spowodowane zmianą składu.
Latem 2000r. wychodzi nasza taśma pod tytułem "Pustka w pustce" nagrana w studio "Czad" w Swarzędzu pod czujnym okiem i uchem Sławka Mizerkiewicza z zespołu "Pidżama Porno". Wydawcą ponownie jest "Rovers/Arlekin". Taśma zawiera 11 kawałków utrzymanych w klimatach melodyjnego punckrocka niepozbawionych również innych wpływów jak choćby hardcorowej zadziorności. Nagrywamy ją w składzie "Aśka" - śpiew, "Bełcyk" - gitara, teksty, "Sanczis" - bębny, "Stilek" - saksofon, "Kopar" - bas, "Kondziu" - menago. Udzielany kolejnych prasowych wywiadów, oczywiście z kręgu tzw. "sceny niezależnej", z którą związani jesteśmy pępowiną niczym matka z dzieckiem. Następują kolejne zmiany. Styczeń 2001r. "Kopara" zastępuje na basie "Dyzma", "Aśka" z powodów zdrowotnych i wyjazdu do Stanów opuszcza nasze szeregi. Niezawodny "Rovers/Arlekin" wypuszcza na świat split CD- Jugosławia /Nonsens- dwa materiały zaprzyjaznionych zespołów.Współwydawcą płyty jest również czeskie wydawnictwo "Papagajuv Hlasatel Rec."Dzięki temu masze płyty ukazują się również w Czecha,na Słowacji ,w Niemczech oraz Francji.
Zima 2001r. - pierwsze wyjazdy na koncerty za granicą naszego kraju -dzięki Pavlowi Frimlowi z "Papagajuv Hlasatel Rec." trasa po Czechach. Mały szok, inni ludzie, inna mentalność, kultura. Miłe doświadczenia.
Wiosna 2001r. trasa koncertowa z zespołem "Argies" z Argentyny po Polsce. Robi się miło i egzotycznie.
Jesień 2001r. - Spełnienie młodzieńczych marzeń, koncert z kultowym, legendarnym "Dezerterem" w rodzinnym mieście.
Wiosna 2002r. - kolejne zmiany w zespole. Do zespołu dołącza "Sadziu" (git.) przestaje grać "Stilek".
Marzec 2002r. - Koncerty w Niemczech.
Maj 2002r. - Ponownie trasa z przyjaciółmi z zespołu "Argies".
Czerwiec 2002r. - trasa po Polsce z zaprzyjaznionym zespołem "Leniwiec"...
Styczeń 2003r.- po sporej ilości koncertów wydajemy materiał koncertowy. Jako zespól zawsze czuliśmy się lepiej na koncertach niż w studio.Wydajemy go sami,poznając tak naprawdę jak trudna jest to sztuka , bardzo praco i czasochłonna...Ale zostawiająca sporo satysfakcji...
2004r. -ukazuje się nasza płyta "W połowie drogi".Ponownie wydawcą jest niezawodne wałbrzyskie "Rovers/Arlekin".
W czerwcu 2004r. od zespołu odszedł Sadziu, a jego miejsce zajął Pinio-były gitarzysta zespołu "Dywersja" oraz "SecadoRapido".
1992-2012r. -20 lat grania zespołu...choć czasami mam wrażenie ,że  dawno temu"Jugosławia" stała się po prostu grupą  super kolegów,przyjaciół a nie zespołem...Zawsze staraliśmy się robić swoje i myślę ,że udało nam się być autentycznym zespołem  nie zamieszanym w jakieś układy, układziki, znajomości czy romanse z wielkimi wytwórniami i wielkim show biznesem...Gramy 20 lat...czy to mało czy dużo...?
Myślę jednak sporo, aby zbudować swoją własną świadomość, aby mieć pewność, że podążamy własną, słuszną drogą wybraną przez siebie...

"Bełcyk"
gitarzysta i wokalista zespołu "Jugosławia"


SKŁAD:
Bełcyk (voc.,git.)
Dyzma (bass)
Sanczis(drums)
Pinio (git.)

DYSKOGRAFIA:
1996 - JUGOSŁAWIA "NIENAWIŚĆ I WOJNA" (RVS 005 MC)
1998 - JUGOSŁAWIA "MOŻE KIEDYŚ" (RVS 013 MC)
2000 - JUGOSŁAWIA "PUSTKA W PUSTOCIE" (RVS 021 MC)
2001 - JUGOSŁAWIA/NONSENS split CD (RVS 022 CD)
2003 - JUGOSŁAWIA "KONCERTÓWKA" (JugoRecords)
2004 - JUGOSŁAWIA "W Połowie Drogi"(RVS 030 CD)SOPHIE SCHOLL

Zespół powstał w połowie roku 2007. Styl kapeli określany jest jako hardcore, lawirujący pomiędzy szybkimi punkowymi rytmami i ciężkimi metalowymi riffami. Mimo dotychczasowych skromnych osiągnięć członkowie zespołu nie są zupełnie anonimowi na zielonog rskiej scenie ciężkiej muzyki. Dotychczas grali, lub grają nadal w takich zespołach jak: Czarny Punkt, 2PU, Soostage, Vomigod, Warfist, Conqueror Worm. Na początku 2009 r. odchodzi Felipe. Następują przetasowania w składzie. Ostatecznie band zasila nowy basista Muminek, a Gavlish przechodzi na wiosło. Co z tego wyjdzie? Zobaczymy :]....

Ziela - wokal
Gavlish - gitara
Shyha - bas
Pavulon - perkusja

http://www.myspace.com/sophieschollband


MYSTIC MIND

Zespół powstał jesienią 2008 roku z inicjatywy Grześka Kołakowskiego i Łukasza Wery. Grali oni wtedy w innych formacjach - Ormo i Sluggard, różne wydarzenia spowodowaly rozpadniecie się ich i idąc z chęcią stworzenia czegoś odmiennego powstanie Mystic Mind. Po roku grania zostało nagrane pierwsze demo, po paru miesiącach je poprawiono i zarejestrowano kolejne 4 utwory. W 2011 roku po zagraniu przeszło stu koncertów zespół wchodzi do studia nagrać płytę, powstaje pierwsze dziecko wydane własnym nakładem - "Braterstwo", na którym znalazło się 10 autorkich kompozycji i jeden cover. A po nim seria koncertów w ramach "Braterstwo Tour 2012".

Łukasz Mrozkowiak- śpiew
Łukasz Wera - gitara
Maciej markiewicz - gitara
Wojciech Kołakowski - bas
Grzegorz Kołakowski - śpiew

www.facebook.com/mysticmindband
www.myspace.com/mysticmindband 

ARTYSTOM

PIZZĘ SERWUJE

PIZZERIA

GIOCONDA

www.gioconda.zgora.pl

 


 

JUGOSŁAWIA + SOPHIE SCHOLL + MYSTIC MIND - koncert

MAXIMUM PUNKROCKA

miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl

 


sala koncertowa klimatyzowana

palarnia wewnątrz klubu

wi fi zone

obiekt monitorowany


data:

26.10.2012 (piątek) godz.19.00


bilety:


12 zł
do nabycia przed koncertem
dla pierwszych 50 osób:
płyta CD i pifko gratis !!!


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00