GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Fundacja Kombinat Kultury zaprasza do ogródka letniego zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" na dziesiąty koncert w ramach Letnich Spotkań Artystycznych. W sobotę 4 sierpnia o godz.20.00 wystąpi lubuski bard - Maciej Wróblewski. W śpiewanie wkłada całe swoje serce, duszę i emocje, co przy jego niespotykanej skali, barwie, dynamice i sile głosu oraz nietuzinkowych interpretacjach znakomicie przekłada się z kolei na emocje słuchających, którzy w trakcie trwania koncertu ulegają wrażeniu, że pędzący w codziennym zgiełku czas, choć na krótko się zatrzymuje. W przypadku nieprzychylnej pogody koncert odbędzie się w klubie "4 Róże dla Lucienne".


Debiutował w 1971 r. - spektakularnie i w wielkim stylu wygrywając festiwal w Zielonej Górze (mając za sobą 13 lat nauki gry na skrzypcach). Tamtego roku, we wszystkich szczeblach krajowych eliminacji do tego festiwalu wzięła udział niespotykana nigdy przedtem ani potem, rzesza młodych ludzi pragnących śpiewać, szacowana na około pół miliona osób.


» Maciej Wróblewski - Malagena (mp3 - 4,3 MB)

Rozpoczął aktywną działalność koncertową w kraju i za granicą. Występował w wielu popularnych wtedy telewizyjnych programach muzycznych . Śpiewał w 26 krajach Europy i Azji. Dwukrotnie koncertował na Kubie. 22 razy wyjeżdżał z koncertami do byłego ZSRR, odwiedzając tam ponad 100 największych miast, spędzając łącznie ponad 2 lata na trasach koncertowych w tym ogromnym kraju.

W latach 70-80 brylował na estradach w towarzystwie m.in. Zdzisławy Sośnickiej, Ewy Demarczyk, „Partity”, Alicji Majewskiej, Mieczysława Fogga i wielu innych. Przez wiele lat współpracował także z czołówką kabaretową tamtego okresu: M. Wolskim, M. Opanią, W. Młynarskim, K. Kowalewskim, J. Kryszakiem, J.A. Fedorowiczem, A. Zaorskim, J. Gajosem, M. Siudymem i innymi.

Uczestniczył w licznych festiwalach jako gość z Polski: Gottvaldow (Czechy), Rostock (Niemcy), Burgas (Bułgaria), Ostenda (Belgia), Braszow (Rumunia), Opolu, Kołobrzegu, Witebsku (Białoruś)- dając tam 2 entuzjastycznie przyjęte recitale a ostatnio wystąpił na Riwierze Tureckiej, gdzie potwierdził swój niepowtarzalny kunszt.

Do tej pory zagrał łącznie ok. 5.000 koncertów. Ponad, często tani, medialny rozgłos, konsekwentnie przedkłada możliwość kontaktu z żywą, koncertową publicznością, stawiając raczej na własną maestrię wykonawczą.

Ulegając namowom przyjaciół, w 2002 r. nagrywa i wydaje pierwszą swoją płytę „O Pieśni mnie prosisz”.

W marcu 2008r. ukazuje się następna „Do nieba schody” z 18 piosenkami z czego 14 to jego kompozycje do tekstów m.in. M. Gaszyńskiego, M. Wolskiego, W. Sujkowskiej oraz własnych.

Maciej Wróblewski i jego słynna 18-sto strunowa lutnia


W śpiewanie wkłada całe swoje serce, duszę i emocje, co przy jego niespotykanej skali, barwie, dynamice i sile głosu oraz nietuzinkowych interpretacjach znakomicie przekłada się z kolei na emocje słuchających, którzy w trakcie trwania koncertu ulegają wrażeniu, że pędzący w codziennym zgiełku czas, choć na krótko się zatrzymuje.

Stale wzbogaca swój repertuar, mając przygotowanych ok. 300 pieśni i piosenek. Włącza do niego często stare i przepiękne muzycznie i poetycko pieśni, romanse, dumki, zaśpiewy rosyjskie, ukraińskie – również w pięknych przekładach polskich. Kocha te pieśni, a domaga się ich często publiczność. W najbliższych planach m.in. nagranie płyty „rosyjskiej”.

Śpiewając, sam sobie akompaniuje, grając na obmyślonych przez siebie i własnoręcznie konstruowanych, budowanych, unikatowych gitarach, m.in. na 18 strunowej gitaro-lutni, brzmiącej pięknie i potężnie jak cała orkiestra.

Lutnictwo właśnie stało się wśród wielu innych pasji i hobby po śpiewaniu, najważniejszym zajęciem w jego bogatym życiu. Dla relaksu uprawia także malarstwo olejne oraz winnice.

W Klubie Dobrej Muzyki na pewno usłyszymy go nie raz.

 

 

 

KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00