GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Fundacja Kombinat Kultury zaprasza w poniedziałek 20 sierpnia 2012 od godz.21.00 na zielonogórski deptak gdzie odbędzie się koncert zespołu DUCH. Tego wieczoru prócz muzyki do klasyków kina niemego, Duch zaprezentuje absolutnie nowy materiał z drugiego długogrającego albumu grupy zatytułowany „AKUSTRONIKA”. Zespół wraz z wydaniem płyty daję początek zupełnie nowemu gatunkowi muzycznemu. Na płycie znajdą się autorskie kompozycje z tekstami inspirowanymi tomem wierszy  "Antologia Spoon River" amerykańskiego poety Edgara Lee Masters'a.


* AKUSTRONIKA
to zupełnie nowy (choć nie pozbawiony twórczych inspiracji dokonaniami minionych epok) gatunek muzyczny; u jego podłoża leży dążenie do rozszerzenia możliwości fakturalnych, brzmieniowych i formalnych akustycznego aparatu wykonawczego przy silnej inspiracji współczesną muzyką elektroniczną.
* Nadrzędnym wyróżnikiem gatunku: AKUSTRONIKA jest kreacja struktur rezonansu właściwych instrumentarium elektrycznemu oraz elektronicznemu wyłącznie za pomocą rezonatorów organicznych.
* AKUSTRONIKA
to odpowiedź na poszukiwanie brzmień, faktur, form, barw w muzyce elektronicznej; przekładając je na grunt muzyki akustycznej chcemy zainicjować zupełnie nowy kierunek poszukiwań.
* Powołując do istnienia AKUSTRONIKĘ pragniemy zainicjować rozkwit współczesnej muzyki akustycznej czerpiąc z dokonań najwybitniejszych twórców muzyki elektronicznej.
* AKUSTRONIKA
to nie tylko efekt, ale i zespół dążeń. Każdy zabieg, który ma na celu progres w którymkolwiek z elementów dzieła muzycznego, a który nadaje danemu utworowi zupełnie nową jakość zgodną zarazem z założeniami AKUSTRONIKI - stanowi o przyporządkowaniu do ww gatunku.
* AKUSTRONIKA
obejmuje przejawy sztuki muzycznej w każdej możliwej obsadzie wykonawczej; od struktur dźwiękowych realizowanych solo, po dzieła multisymfoniczne; skład zespołu nie jest nigdy ograniczeniem.
DUCH powstał na początku 2010 roku w Krakowie. Zespół łączy w sobie klasyczne instrumentarium (instrumenty smyczkowe) z nowoczesnym mocnym brzmieniem, stylistyką i ekspresją sceniczną. Zespół znalazł idealny sposób na pogodzenie inspiracji twórczością kompozytorów muzyki klasycznej – Arvo Pärta, Henryka Mikołaja Góreckiego, Wojciecha Kilara – z fascynacją brzmieniem i działalnością ikon współczesnej elektroniki i muzyki alternatywnej, jak: Björk, Sigur Rós, Tool, Squarepusher, U.N.K.L.E., czy Massive Attack.
Do tej pory wystąpili m.in. na antenie TVP2, w Studio im. Agnieszki Osieckiej na antenie Radiowej Trójki, na scenach festiwalowych (Slot Art  Festival 2012, Slot Fest „O Wschodie”, Festiwal Rozstaje 2011, Warsaw Music  Week 2012).

Singiel promujący wydawnictwo:
http://www.youtube.com/watch?v=avAQ5eiulKM
Video relacja z wieczoru niemych filmów w galerii Onamato:
http://www.youtube.com/watch?v=M6NZnvdGdTI
Więcej informacji o zespole:
https://www.facebook.com/DUCHpl


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00