GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Inspiracją do powstania kapeli Las Melinas było ska! Legendy takie jak Laurel Aitken, Derrick Morgan i oczywiście The Skatalites. W dzisiejszej twórczości nie brakuje również nawiązań do drugiej, 2tone'owej fali ska i swingu. 2 puzony, trąbka i saksofon, wspomagani od czasu do czasu dodatkowymi gośćmi, perkusja, gitara oraz bas, wszystko wspomagane jest jeszcze instrumentami klawiszowymi i wokalem, daje w efekcie energiczne ska, swing, rock'n'roll! Koncert w Zielonej Górze odbędzie się w klubie "4 Róże dla Lucienne"  w piątek 31 maja 2013 o godz.19.00. Wyciągnij z szafy najlepszą koszulę, wypastuj buty na wysoki połysk i zabierz jedną z tych pięknych pań, które widzisz co dzień na najbliższy koncert! Panie i panowie, zapraszamy na tańce!LAS MELINAS:
The Bartenders to stołeczne 10-osobowe combo, w którego skład wchodzą: rozszerzona sekcja rytmiczna (perkusja, bas, gitara, perkusjonalia i instrumenty klawiszowe), trzyosobowa sekcja dęta, wokalista oraz realizator dźwięku.

Muzyka, którą tworzą inspirowana jest w dużym stopniu dokonaniami zespołów jamajskich lat 60-tych – przede wszystkim reprezentantów nurtu znanego jako ska-jazz.

Nie stroniąc, szczególnie podczas koncertów, od klasyków gatunku Bartendersi sięgają w swych inspiracjach również po materię spoza Antyli, by nadać jej charakterystyczny dla ska pulsujący feeling. Żywiołowość, szczerość i temperament wykonywanej przez nich muzyki nie pozwalają publiczności ustać w miejscu.

Zespół, jako jedna z nielicznych formacji w Polsce, wystąpił u boku takich tuzów gatunku jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, The Aggrolites, Rotterdam Ska-Jazz Foundation czy Babylove & the Van Dangos. Wśród koncertów, które zgrali, wspomnieć warto ich udział w najważniejszych polskich festiwalach uzyki reggae i nie tylko, m.in. Reggae Dub Festiwalu, Ostróda Reggae Festiwalu, Underground Reggaeland Festiwalu, Warszawskim Wielokulturowym Street Party, Fląder Pop Festiwalu, Warszawskich Spotkaniach Teatralnych czy Festiwalu Fafa.

W ramach cyklu The Bartenders meet… organizują koncerty, podczas których zapraszają do wspólnych występów najbardziej cenionych przez siebie artystów. Dotychczas byli to m.in. Marika, Dr. Ring Ding, Daniel Broman, Robert Majewski, Duże Pe, Diego czy Skadyktator

Ich dorobek płytowy to wydana własnym sumptem EP-ka oraz świeżutki wydany 20 kwietnia br. ich długo wyczekiwany debiutancki album pt. Szumna Sessions.

Promomix płyty: http://www.youtube.com/watch?v=qSK8h_SwE7s

https://www.facebook.com/thebartenderspl
http://soundcloud.com/thebartenders

Skład:

Marek González - perkusja
Witek Haliniak - puzon, chórki
Piotr Jaros - saksofon tenorowy i barytonowy
Łukasz Bytner - instrumenty klawiszowe
Kuba Pajewski - gitara
Janusz Rutkowski - bas
Kuba Sadowski - wokal
Dawid Somló - instrumenty perkusyjne
Bartek Szemis - reżyser dźwięku
Mikołaj Tabako - trąbka, chórki
Inspiracją do powstania kapeli Las Melinas było ska! Legendy takie jak Laurel Aitken, Derrick Morgan i oczywiście The Skatalites. W dzisiejszej twórczości nie brakuje również nawiązań do drugiej, 2tone'owej fali ska i swingu. 2 puzony, trąbka i saksofon, wspomagani od czasu do czasu dodatkowymi gośćmi, perkusja, gitara oraz bas, wszystko wspomagane jest jeszcze instrumentami klawiszowymi i wokalem, daje w efekcie energiczne ska, swing, rock'n'roll! Koncert w Zielonej Górze odbędzie się w klubie "4 Róże dla Lucienne" w piątek 31 maja 2013 o godz.19.00. Wyciągnij z szafy najlepszą koszulę, wypastuj buty na wysoki połysk i zabierz jedną z tych pięknych pań, które widzisz co dzień na najbliższy koncert! Panie i panowie, zapraszamy na tańce!

Po wielu miesiącach pracy i kilku przeprowadzkach, 26 listopada 2011 roku, zespół zaprezentował swój debiutancki album wydany własnym sumptem. Płyta dostępna jest bezpośrednio na koncertach lub pod adresem Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aktualny skład zespołu:

Panter - puzon
Rzepa - gitara
Junior - trąbka
Bartek - saksofon
Bili - bas
Maks - klawisze
Bishop - wokal
Krystian - perkusja

Oficialne strony:
www.facebook.com/melinaband
www.reverbnation.com/lasmelinas
Oficialny kanał:
http://www.youtube.com/user/TheMelinativi
Las Melinas
koncert


The Bartenders + Las Melinas

koncert

 

 

miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl

 


sala koncertowa klimatyzowana

palarnia wewnątrz klubu

wi fi zone

obiekt monitorowany


data:

31.05.2013 (piątek) godz.19.00

otwarcie klubu: godz.18.00

bilety:

(wersja kolekcjonerska)

15 zł

(do nabycia przed koncertem)

 

 

organizacja koncertów i info: Igor Skrzyczewski - tel.501 77 66 01

możliwość rezerwacji biletów SMSem dla fanów spoza Zielonej Góry


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00