GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Fundacja Kombinat Kultury zaprasza do letniego ogródka klubu "4 Róże dla Lucienne" na trzeci koncert w ramach X Róże Jazz Festiwal. W piątek 16 sierpnia 2013 o godz.20.00 na zielonogórskim deptaku zagrają Adam Bałdych i Przemysław Raminiak. Koncertują ze sobą już od kilku lat. Ich duet to projekt, gdzie nieograniczone możliwości artystyczne są fundamentem do improwizacji i poszukiwań nowych współbrzmień oraz technik.Wstęp na koncert jest bezpłatny.


Adam Bałdych – skrzypek, kompozytor, producent muzyczny. Przez wielu krytyków uznawany jest za nadzieję światowej wiolinistyki jazzowej oraz wirtuoza skrzypiec.
W wieku 16 lat okrzyknięty "cudownym dzieckiem" szybko zaczyna koncertować z wybitnymi muzykami polskimi i amerykańskimi w Polsce, Niemczech, Serbii, Indonezji, Węgrzech, Hiszpanii, Francji, Anglii i USA. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje z wybitnymi artystami europejskimi w ramach różnych projektów artystycznych. Należy do stajni prestiżowej Niemieckiej wytwórni fonograficznej ACT MUSIC, gdzie wydał ostatnio premierowy album "Imaginary Room" w towarzystwie m.in kontrabasisty Larsa Danielssona, pianisty Jacoba Karlzona czy trębacza Verneri Pohjoli.
"Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego" - pisał Urlich Olshausen z Frankfurter Allgemeine Zeitung (DE) po jednym z koncertów Adama.
Adam Bałdych jest laureatem ECHO Jazz 2013 – najważniejszej nagrody przyznawanej Artystom z całego świata w niemieckim przemyśle muzycznym, plebiscytu Gazety Wyborczej, Radio Zachód i TVP "Ale Sztuka", Grand Prix Jazz Melomani 2012 (za rok 2011) w kategorii Nadzieja Melomanów. Wyróżniony Nagrodą Kulturalną Marszałka Województwa Lubuskiego za promocję regionu w Polsce i na świecie oraz laureatem praktycznie wszystkich liczących się konkursów jazzowych w Polsce. Jest również nominowany do nagrody FRYDERYK 2013 w kategorii Artysta Roku Muzyka Jazzowa.
Przemysław Raminiak – pianista, kompozytor i aranżer, współpracował z czołowymi muzykami jazzowymi w Polsce m. in. Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Lewandowskim, Adamem Wendtem, Maciejem Strzelczykiem.
Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 11 lat. W 1998r ukończył Szkołę Muzyczną II st. o profilu jazzowym w Warszawie w klasie fortepianu Andrzeja Jagodzińskiego. W roku 2004 uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Ze swoim zespołem RGG Trio zdobył szereg nagród na festiwalach i konkursach jazzowych w kraju i za granicą, wydał także czwartą płytę – „True Story In Two Acts”. Zapraszany jest jako muzyk sesyjny do współpracy w różnych formacjach, nie tylko jazzowych. Współpracuje też z czołówką wokalistyki polskiej (m. in. z Krystyną Prońko).
Jest także autorem muzyki skomponowanej do spektaklu teatralnego Leonard Artura Nełkowskiego (2001) oraz Krwawe Gody ? inspiracje Garcia Lorca (2005) w Gorzowskim Teatrze im. J. Osterwy.
strony artystów:
Strona Róże Jazz Festiwal:
wydarzenie na facebooku:
informacje: Igor Skrzyczewski - tel. 501 77 66 01

KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00