GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Z powodu poważnej choroby Regis'a Molina Reynaldo – saksofon altowy (Kuba) koncert został odwołany. W zamian zapraszamy na koncert Janusz Lewandowski Trio. Koncert PGR Latin Fire! zorganizujemy w innym terminie, który postaramy się jak najszybciej podać. Zapraszamy w piątek !!! Fundacja Kombinat Kultury zaprasza do letniego ogródka klubu "4 Róże dla Lucienne" na czwarty finałowy koncert w ramach X Róże Jazz Festiwal. W piątek 30 sierpnia 2013 o godz.20.00 na zielonogórskim deptaku zagra formacja PGR - Latin Fire !.Tym razem w centrum muzycznego zainteresowania formacji PGR jest muzyka latyno-amerykańska przetworzona na sposób jazzowy. Kubańskie „clave“ , gorące jak wulkan, spokojna bossa nova, a także pełne namiętności rytmy tanga. To wszystko zawarte w kompozycjach Grzegorza Rogali i osobowości muzycznej jego gościa z Kuby, Regisa Moliny Reynaldo, laureata prestiżowej nagrody JoJazz, który koncertował z Buena Vista Social Club. Wstęp na koncert jest bezpłatny.
W muzyce PGR ważne czerpanie ze „źródła – czyli tradycji: z Polski, Izraela czy z Kuby. Autentyczne nawiązanie do niej napędza muzykę, wypełnia jazzowe frazy i pociąga publiczność koncertów Projektu Grzegorza Rogali.
Zespół powstał w Niemczech, Polsce i USA. W 2007 r. na zaproszenie Instytutu Polskiego G. Rogala wystapił z Triem RoMeLO w Greiswaldzie. Następnie już jako kwartet o nazwie PGR zadebiutował koncertem w łódzkiej „Wytwórni“. Koncertował i koncertuje w USA, Polsce, na Ukrainie i w Niemczech m.in: w Klubie Blue Note (Poznań)
Jazz Schmiede (Duesseldorf), B-flat (Berlin), na festiwalach:
Gdańskie Noce Jazsowe, Jazz w Ruinach (Gliwice) czy Lwowskie Flyugery. Zespół wystąpił w Parlamencie RP.
PGR zadebiutował albumem „Enthuzjazzm“ inspirowanym
w dużej mierze kulturą żydowską. Płyta została bardzo pozytywnie odebrana przez krytykę (Jazz Forum, Audio, Polish Jazz, Etnosystem), była przedstawiana za granicą w UK Jazz Radio i izraelskim NSA. W 2012 roku PGR odbył szeroko zakrojonej trasę po Europie w polsko-izraelsko-ukraińskim składzie. Zespół cieszy się patronatem Jazz Forum, Muzeum Historii Żydów Polskich, Berklee College of Music. W 2013 roku PGR –Latin Fire! Zagrał m.in. na festiwalu Jazz OdNowa w Toruniu.
Skład PGR Latin-Fire!
Grzegorz Rogala - puzon
Puzonista, kompozytor, aranżer, bandlider. Absolwent Jazz Institut Berlin. Stypendysta Berklee College of Music (Boston). Studiował u Jiggsa Whighama – w Berlinie i Phila Wilsona w Bostonie.
Osiągnięcia – indywidualne wyróżnienie na festiwalu FAMA (2005),Laureat festiwali Nadzieje Warszawy i Berlin Jazz & Blues Award (z zespołem Kattorna - 2006). Członek big-bandu European Colours Jazz Orchestra (2008). Laureat nagrody "Phil Wilson Award" (2009). Jako współproducent i sideman wydał
z zespołem Kattorna album "Straying To The Moon" (2010). Jako lider PGR zadebiutował albumem „Enthuzjazzm“ (2011). Współpracował z takimi muzykami Jak: Włodek Pawlik, Jerzy Główczewski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Maciej Sikała, Rosario Guliani, Wiliam Cepeda, David Friedman.
Witold Janiak – fortepian
Pianista,kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Konkursu Muzyki Współczesnej
w Krakowie (1998). Założyciel i lider zespołu Witold Janiak Mainstreet Quartet, z którym wygrał "Krokus Jazz Festival i "Bielską Zadymkę Jazzową (2009) oraz wydał dwie płyty. Laureat nagrody "Oscar Jazzowy" przyznawanej przez stowarzyszenie Melomani.
Grzegorz Jakieła - perkusja
Absolwent studiów magisterskich AM w Krakowie na wydziale jazzu. Współpracował studyjnie i koncertowo z wieloma muzykami jazzowymi i rockowymi, m.in z: Marcin Ślusarczyk, Janusz Muniak, Dominik Wania, Ewa Uryga, Karol White, Grzegorz Rogala, Witold Janiak, Dawid Główczewski. Zespoły: Nu Sound Sextet, Tranfuzjon, Moonrise, Holden, PGR.
Jakub Mielcarek - kontrabas
Student Instytutu Jazzu AM w Katowicach, w klasie kontrabasu u prof. Jacka Niedzieli. Laureat nagrody "Złote Gęśle" dla najlepszego instrumentalisty festiwalu Nowa Tradycja. W czerwcu 2009 roku jako najmłodszy z artystów reprezentował Polskę na II Festiwalu Euro Med. Grał również na MFJT "Złota Tarka 2009". Występuje w Kapeli Brodów, z Adamem Strugiem, Witold Janiak Trio, Power of the Horns ( Piotr Damasiewicz)
Regis Molina Reynaldo – saksofon altowy (Kuba)
Kompozytor i saksofonista z Havany. W jego stylistyce splata się kultura muzyczna Kuby z nowoczesnym jazzem.
Współpracował z Chucho Valdes, Estrellas del Buena Vista social Club and Afrocuban All Stars, Duquende, Kelvin Sholar, Jeff „Tain“ Watts, Aloe Blacc, Till Brönner.
Osiągniecia: II nagroda na miedzynarodowym konkursie w Havanie JoJazz (2004); I nagroda na JoJazz (2005); 2 nagroda w kat. Kompozycja JoJazz (2005), Berlin Blues and Jazz Award (2007), Laureat Flamenco Latin Grammy,
Dyskografia: CD „Techarí“(2007)„Aocaná“(2008), „Agua del Pozo„ (2009) - jako sideman.
fragmenty recenzji ostatniej płyty „Enthuzjazzm“:
1) Magazyn Audio
„(…)Znajdziemy tu jazzowe kompozycje wzbogacone melodiami, które łatwo wpadają w ucho, ale się
nie nudzą. Zresztą dla mnie world music jest atrakcyjna na krótką metę.
Chyba że uda się ją przełożyć na uniwersalny język jazzu i to Grzegorz
Rogala zrobił po mistrzowsku.“
Autor: Marek Dusza
Źródło - Magazyn "Audio" 10/2011
2) Etnosystem
Wybitni instrumentaliści, połączenie folkloru polskiego, muzyki klezmerskiej i jazzu to główne składniki przepisu na "Enthuzjazzm" Projektu Grzegorza Rogali (…) Stworzył album złożony, ale spójny, logiczny i konsekwentny. … Każdy utwór na "Enthuzjazzmie" ma swoją historię(…)Dzieje się dużo, a z każdym przesłuchaniem albumu odkrywam w nim coś nowego. W każdym razie - wrażenia z tej geograficzno-historycznej podróży są co najmniej 'enthuzjazzstyczne'. Autor: Kaśka Paluch
3) Magazyn Jazz Forum
Grzegorz Rogala – Asolwent berlinskiego Jazz Intitut, student Berklee, współzałozyciel zespołu Kattorna należy do czołówki młodych puzonistów na naszym kontynencie (...)Zdarzyć się tu może prawie wszystko – ujazzowiony mazurek, zorientalizowany standard Stella by Starlight, czy wreszcie rapowana hasydzka miniaturka autorstwa Johna Zorna. I to własnie duch tego charyzmatycznego saksofonisty innowatora muzyki zydowskiej I muzycznego postomodernisty unosi się bodaj najwyraźniej nad muzyką Projektu Grzegorza Rogali.
Autor Marek Romański
Źródło: Jazz Forum 9/2011
PGR w internecie:
Strona Róże Jazz Festiwal:
wydarzenie na facebooku:
informacje: Igor Skrzyczewski - tel. 501 77 66 01

KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00