GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Zapraszamy na wydarzenia jakie będą miały miejsce na Scenie Letniej Fundacji "Kombinat Kultury" i klubu "4 Róże dla Lucienne" podczas odbywającego się Międzynarodowego Festiwalu Folkloru w Zielonej Górze w dniach 27-30 lipca 2015. Folkojarmark to miejsce twórczej pracy manualnej. W programie również zabawy z udziałem zespołów, które przyjechały na festiwal. Uczestnicy mogą nauczyć się tradycyjnych przyśpiewek i tańców, zobaczyć stroje z danego kraju czy poznać kulturę goszczących u nas zespołów. Program obejmuje także wystawy i kiermasz sztuki ludowej oraz prezentacje i degustacje potraw kuchni tradycyjnej. Przedsięwzięcie promuje rękodzieło i rzemiosło ludowe z pogranicza województwa lubuskiego i wielkopolskiego, lubuski i wielkopolski folklor, zanikające zawody. W dalszej części artykułu przeczytacie co będzie się działo na Scenie Letniej pod zielonogórskim Ratuszem.

strona główna festiwalu:
http://facesoftradition.pl/pl/
27/07 poniedziałek

11.00-12.30 ANIMACJE

Opowieści o folklorze, zabawy ludowe dla dzieci z udziałem zespołów z Bośni i Hercegowiny

12.30 – 15.30 AKADEMIA ARTYSTYCZNA

Malowanie elementów ludowych

Różowy Kaloryfer – wykonuje niepowtarzalne prezenty na różne okazje, bądź elementy wystroju wnętrza

11.00 – 17.00 JARMARK

Miętowy Królik oraz Stowarzyszenie Stella Polaris

Ręcznie robione mydła

Stowarzyszenie zrzesza i promuje artystów gminy Sulechów – spółdzielnia zajmuje się szyciem tradycyjnych zabawek handmade z materiałów naturalnych (między innymi w formie art recyclingu – przetwarzając na zabawki odzież używaną).

20.00 Koncert ORKIESTRY BĘBNIARSKIEJ 7 MINUT PRZERWY

To nieformalna grupa fascynatów rytmu, składająca się ze zróżnicowanych wiekowo i zawodowo nie-zawodowych muzyków. Powstała w 2012 roku przekształcając się z grupy warsztatów bębniarskich prowadzonych przez Macieja Kajetana Konwińskiego. Grupa inspiruje się muzyką Afryki Zachodniej – Gwinea, Senegal, Mali, Burkino Faso, ale nie stroni od eksperymentów, tworzy własne interpretacje i w kompozycjach łączy rytmikę afrykańską ze słowiańską melodyką i nowoczesnymi elementami muzycznymi

21.00 Folkowe Jam Session

28/07 wtorek

11.00-12.30 ANIMACJE

opowieści o folklorze, zabawy ludowe dla dzieci z udziałem zespołów z Turcji i Meksyku

12.30 – 15.30 AKADEMIA ARTYSTYCZNA

Malowanie elementów szklanychStowarzyszenie Rękodzieło Zielonogórskie

Celem stowarzyszenia jest przede wszystkim pokazanie piękna rękodzieła ludowego oraz edukacja młodych i integracja wielokulturowego społeczeństwa lubuskiego poprzez twórczość ludową.

11.00 – 17.00 JARMARK

Stowarzyszenie Rękodzieło Zielonogórskie

20.00 Koncert BUBY KUYATEH

Muzyk pochodzący z Gambii, gra przede wszystkim na Korze, nazywanej często harfą afrykańską – to tradycyjny instrument używany przez griotów. Griot jest od wczesnych lat wychowany w głębokiej, zwykle rodzinnej tradycji. Jego zadaniem jest  przekaz kultury poprzez pieśni. Rdzenne języki ludów Afryki Zachodniej często nie posiadają formy pisanej, w związku z tym nośnikiem informacji kulturowych są teksty pieśni. Zawarte są w nich zarówno proste informacje o życiu codziennym, ale i o przykazaniach moralnych, historii nieco przemieszanej z legendami… Żadne święto nie może się odbyć bez obecności Griota, śpiewa on o tym czego dotyczy dane święto, z czego wyrosło, ale i bawi gości na bieżąco komentując wydarzenia. Buba do tej roli jak każdy griot był przygotowywany od dziecka. Będzie to więc koncert w czasie którego popłynie przekaz z samego źródła tradycji Afrykańskiej.

21.00 Folkowe Jam Session

29/07 środa

11.00-12.30 ANIMACJE

opowieści o folklorze, zabawy ludowe dla dzieci z udziałem zespołów z Polski

12.30 – 15.30 AKADEMIA ARTYSTYCZNA

filcowanie na mokro i sucho – Stowarzyszenie Inicjatyw Kulturowych DREWNO

Warsztaty wprowadzą uczestników w świat wełny i filcowania techniką na mokro i na sucho na poziomie teoretycznym oraz praktycznym – uczestnicy zapoznają się z technologią przetwarzania wełny i wykonają przedmioty, które zabiorą na pamiątkę.

www.grupadrewno.zgora.pl

11.00 – 17.00 JARMARK

Pracownia INO-INO – zajmuje się głównie szyciem, zwłaszcza techniką patchworku i aplikacji. W pracowni powstają narzuty na łóżka, pledy i dekoracje do wnętrz, poduszki, zabawki, etui itp.

Pracownia „Na Schodku Chwili” – proponuje wyroby wykonane w bardzo różnych technikach: decoupage, haft krzyżykowy, szycie, filc, witraż, ceramika, szydełko.

Zakręcony decoupage – zajmuje się ozdabianiem różnych przedmiotów techniką decoupage. Jest to moja pasja.

20.00 Koncert CYMES TRIO

Wspólna fascynacja: muzyka klezmerska łączy trzech muzyków o różnych inklinacjach muzycznych.
Wykonywane w ich opracowaniach utwory to absolutne perły muzyki klezmerskiej. Muzycy dotarli do starych zapisków pierwotnych melodii żydowskich, które okazały się inspiracją do wędrówki muzycznej w nieznane…. Skład zespołu: Jakub Kotowski – skrzypce, Bartłomiej Stankowiak – piano, Janusz Lewandowski – kontrabas

21.00 Folkowe Jam Session 30/07 czwartek

11.00 – 12.30 ANIMACJE

Opowieści o folklorze, zabawy ludowe dla dzieci z udziałem zespołów z Kolumbii i Polski

12.30 – 15.30 AKADEMIA ARTYSTYCZNA

11.00 – 17.00 JARMARK

Miętowy Królik oraz Stowarzyszenie Stella Polaris Stowarzyszenie zrzesza i promuje artystów gminy Sulechów – spółdzielnia zajmuje się szyciem tradycyjnych zabawek handmade z materiałów naturalnych (między innymi w formie art recyclingu – przetwarzając na zabawki odzież używaną).

Różowy Kaloryfer – niepowtarzalne prezenty na różne okazje, bądź elementy wystroju wnętrza

20.00 Koncert zespołu FAJNA FERAJNA

Kilkunastoosobowa grupa młodych ludzi z Wiechlic, grających muzykę folkową. W poszukiwaniu twórczych inspiracji zespół sięga do lwowskiej, łemkowskiej i polskiej muzyki ludowej. Pomysłodawca i realizator wielu projektów społeczno-kulturalnych. Ma na swoim koncie sukcesy na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. Przygoda z piosenkami Marka Grechuty zaowocowała udziałem w finale „Grechuta Festival” organizowanym w Krakowie. Zespół nagrał również kilka audycji radiowych oraz był gościem TVP w programie „Kawa czy herbata”. Kilkakrotnie młodzi artyści występowali w Niemczech i na Ukrainie.

21.00 Folkowe Jam Session

scena letnia
klubu "4 Róże dla Lucienne"
deptak - Zielona Góra - obok ratusza
tel. (68) 325 50 93

nasze strony:KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00