GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Stowarzyszenie Art Of Underground zaprasza do zielonogórskiego klubu "4 Róże dla Lucienne" na kolejny koncert z cyklu Maximum Punkrocka. W niedzielę 29 listopada 2015 o godz.19.00 rozpocznie się koncert zespołów FORT BS i The Bauagans. Zespół FORT BS - to legenda polskiej sceny punk – rockowej. Grupa powstała w 1983 roku w Jeleniej Górze z fascynacji muzyką punk rockową i nowofalową oraz w opozycji do szarości i beznadziei egzystencji w ówczesnej Polsce. The Bauagans to zespół z Żar, grający melodyjnego punk-rocka, któremu najbliżej do stylistyki 77 aczkolwiek słychać tu także wpływy muzyki SKA i cięższych odmian punk-rocka. Zapraszamy !!!

FORT BS

Zespół FORT BS powstał w roku 1983 kiedy to w głowach muzyków urodziła się idea skomentowania słowem i dźwiękiem otaczającej rzeczywistości. Rok 1984 to pierwsze lokalne koncerty oraz pierwszy mały sukces na FMR JAROCIN 84 gdzie po raz drugi kapela gra następnego roku. Zgodnie z zasadą „do trzech razy sztuka” FORT BS bierze udział w FMR JAROCIN 86 i zostaje jednym z laureatów, otrzymuje też nagrodę od władz Jarocina.
Nazwa FORT BS trafia do świadomości odbiorców. Numer „Rozhulantyna” trafia na składankę „Jeszcze Młodsza Generacja”. Grupa jeździ z koncertami po kraju.
Przyjaciel zespołu niejaki Maken własnymi siłami wydaje pierwszą kasetę, która jest rozprowadzana na koncertach.
W roku 1992 ukazuje się pierwsze oficjalne wydawnictwo zespołu pt. „PUNK & ROLL”. Materiał zawiera 15 „czaderskich” utworów. Rok później wychodzi drugie wydawnictwo „TUTAJ WSZYSTKO JEST INACZEJ” które jest materiałem koncertowym. Po raz kolejny kapela gra na festiwalu w Jarocinie, pojawia się także w katowickim Spodku na festiwalu ODJAZDY 93 oraz gra za zachodnią granicą w Monachium na ROCK – FESTIVAL.
Utwory zespołu ukazują się na licznych składankach: „CZADU”, „BYŁ KIEDYŚ JAROCIN”, „TOP PUNKS” i „ODLOT”. Trzeci materiał „HOOLIGANS from FORT BS” ukazuje się w roku 1994 w którym to też po raz kolejny zespół zagościł na FMR JAROCIN94.
Po długiej przerwie spowodowanej m.in. wyjazdem Cichego do Anglii zespół powrócił w roku 2006 zaproszony do udziału w nowej edycji jarocińskiego festiwalu gdzie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. Okazuje się że muzyce w przeciwieństwie do członków zespołu nie przybywa lat. Wkrótce FORT BS zaczyna grać regularne koncerty odwiedzając kolejne miasta Polski. Cichy na stałe opuszcza Wyspy wracając do Ojczyzny w tym roku. Kapela z wielkim zapałem zaczyna prace nad nowym materiałem.


Nowy materiał :
kilka słów od Cichego:

"Na koncercie w 4 róże dla Luciene Fort BS zaprezentuje materiał z płyty "Po cichu..." ,ale poraz pierwszy w wersjach bardziej rockowych niż jest to utrwalone na płycie. Brzmienie zostało wzmocnione i urozmaicone przez dodanie perkusji i dzięki użyciu elektrycznych gitar. Aktualnie muzyka Fortu to nie klasyczny punk rock i okrutne przestery, a ciekawa metamorfoza, którą zespół przeszedł po ukazaniu się płyty "Po cichu...".
"Po cichu..." to płyta, która jest inspirowana longplayem pt. Fort BS 1986 (2012r) , a na nim muzyka (demo) Fortu z 1986r. Obydwie płyty wydane przez LOU & ROCKED BOYS

Jest ona także swojego rodzaju przypomnieniem o 30tych urodzinach utworu " Rozhulantyna", która po raz pierwszy ukazała się w 1985r. na płycie " Jeszcze Młodsza Generacja",a na niej oprócz Fortu pojawiły się wtedy także takie kapele jak KULT, AYA RL,T-love, Deuter, Tilt, Made in Poland i wielu innych do dzisiaj jeszcze grających.

Wcześniejsze nawyki i przyzwyczajenia muzyczne Fortu wzięły jednak górę nad łagodnymi i klasycznymi dżwiękami i w takiej odsłonie kapela czuje się lużniej.
Będzie to swego rodzaju debiut i kolejna, nowa odsłona nie nowego już przecież, istniejącego od ponad 30 lat zespołu.
Mamy nadzieję, że obecna odsłona kapeli trafi do nie najmłdszych już przecież słuchaczy i fanów zespołu. 

Aktualnie obrońcy Fortu BS to:
Ryś Jaworski - git
Andzrej Kurnyta - git
Przemek Obszański - dr
Paweł Szczypka - bass
Mariusz Rażny perkusjonalija
Cichy Tom - głos
"
THE BAUAGANS

Bauagans to zespół z Żar, grający melodyjnego punk-rocka, któremu najbliżej do stylistyki 77 aczkolwiek słychać tu także wpływy muzyki SKA i cięższych odmian punk-rocka. Powstał latem w roku 2000 jeszcze pod wcześniejszą nazwą „Nemesis”. Po około dwóch latach nastąpiła dosyć poważna zmiana z tego też powodu zmieniliśmy nazwę zespołu - na The Bauagans. Zmian w składzie od początku do dnia dzisiejszego trochę było. Była trąbka, były skrzypce, były niepotrzebne utwory i błądzenie "kompromisowe" w repertuarze. Obecnie jesteśmy ustabilizowani i wiemy czego chcemy.

The Bauagans to :
Bili -Gitara/Śpiew (Lead Guitar/Vocal)
Lokis - Bas/Chórki (Bass/Backing Vocals)
Krisst SSigo - Bębny (Drums)
Rzepa - Gitara/Chórki (Guitar/Backing Vocals)

https://www.facebook.com/bauagans/?fref=ts
FORT BS + THE BAUAGANS
koncert

wydarzenie na facebook:

miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93

sala koncertowa klimatyzowana

palarnia wewnątrz klubu

wi fi zone

obiekt monitorowany


data:
29.11.2014 (niedziela) godz.19.00
otwarcie klubu: godz.18.00
bilety:
15 zł - przedsprzedaż
25 zł - w dniu koncertu

bilety do nabycia:

klub "4 Róże dla Lucienne" - tel. (68) 325 50 93 w godz.18.00-24.00
Zielona Góra, stary Rynek 17, www.4roze.pl

bileteria Muz-Art - (68) 324 63 13  w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl

Rezerwacje biletów SMS dla fanów spoza Zielonej Góry
treść: FORTBS + nazwisko + miasto + ilość biletów
na numer: 501 77 66 01

odbiór biletów w dniu koncertu na bramce z ważnym dokumentem tożsamości
cena biletu z rezerwacji SMS: 20 zł
zamknięcie rezerwacji sms: 28.11.2015 godz.12.00
KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00