GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników dobrego teatru na spektakl pt. "OŻENEK" w wykonaniu Teatru Polski Czeski Film. Bilety w cenie 10/15 pln będzie można nabyć w klubie oraz MuzArcie, a także bezpośrednio przed spektaklem w dniu 23 marca 2016 w klubie "4 Róże dla Lucienne". Impreza organizowana jest w ramach cyklu Sztuka Kultury. Rozpoczęcie spektaklu o godz.19.00video:
https://www.youtube.com/watch?v=iPKn_GEe7YEUwodzicielska gra aktorów zaspokoi nawet najwybredniejsze gusta teatralnych koneserów! Po prostu nie sposób oderwać oczu...

OBSADA:
Karolina Honchera / Marta Frąckowiak
Natasza Iwaniszyn
Radosław Walenda
Aleksander Stasiewicz
Adrianna Stoga
Grzegorz Irla
Kinga Krauz-Napieralska

OPIEKA ARTYSTYCZNA:
Piotr Lizak


Teatr Polski Czeski Film to formacja wywodząca się z zajęć warsztatowych prowadzonych przez Piotra Lizaka - aktora Teatru Lubuskiego. Spektakl „Ożenek” na motywach dramatu Mikołaja Gogola jest zwieńczeniem prac warsztatowych grupy. Do realizacji przedstawienia zaproszono aktorów TL Karolinę Honcherę, Martę Frąckowiak Radosława Walendę i Aleksandra Stasiewicza. Pozostali członkowie grupy to aktorzy dotychczas występujący w Teatrze Autonomicznym oraz w Teatrze Zza Boru – Kinga Krauz-Napieralska, Ardianna Stoga, Natasza Iwaniszyn i Grzegorz Irla.
Prezentowane przedstawienie utrzymane jest w konwencji teatru formy. W czasie zajęć warsztatowych aktorzy koncentrowali się bowiem na poszukiwaniu ciekawych, niekonwencjonalnych środków wyrazu, a nie na interpretacji tekstu. Zachowany w oryginale tekst Mikołaja Gogola stał się kanwą do artystycznych poszukiwań.
Spektakl został zrealizowany dzięki pomocy organizacyjnej Klubu Kultury Filmowej w Zielonej Górze, Piekarni Cichej Kobiety oraz Regionalnego Centrum Animacji Kultury. Dużym wsparciem promocyjnym stał się plakat autorstwa artysty malarza Sławka Grucy.

Mikołaj Gogol (19.03.1809-4.03.1852) – rosyjski i ukraiński pisarz, poeta, dramaturg i publicysta Zasłynął jako autor komedii obyczajowych (Rewizor, Ożenek) i utworów o tematyce życia „małych ludzi” (Płaszcz, Nos ) Był mistrzem groteski, niezrównanym satyrykiem-humorystą

„Ożenek” jest satyrą na obyczajowość XIX-wiecznej Rosji. Główna bohaterka sztuki – Agafia Tichonowna – pragnie wyjść za mąż. Szuka kandydata, którego poślubienie, przyczyniłoby się do podniesienia jej statusu społecznego i majątkowego. Potencjalni kandydaci do jej ręki również patrzą na perspektywę małżeństwa z punktu widzenia korzyści, jakie przez nie odniosą.
Prawie wszyscy bohaterowie komedii planują ślub. Motywacje i oczekiwania wobec poszukiwanych partnerów bywają różne, ale łączy je materializm, egoizm i powierzchowność.
Bez względu na gusta i guściki nie da się ukryć, że małżeństwo to prawdziwe wyzwanie:
„Ciężka, psiakrew, sprawa — ożenek. I to, i tamto, i owo. Żeby i to było w porządku, i tamto... Nie takie to, u diabła, łatwe, jak powiadają.”Czy od tych odległych czasów współczesnych Gogolowi coś się zmieniło?KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00