GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER
W kolejnym cyklu Sztuka Kultury fundacja Kombinat Kultury przedstawi recital Jana Kondraka "Sztukmistrz śpiewa". Na repertuar złożą się pieśni napisane i skomponowane przez Jana Kondraka, a także utwory Edwarda Stachury, Stinga i wyjątkowe utwory tradycyjne. Wieczór odbędzie się w zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne" w środę 11 marca 2015 o godz.20.00. Zapraszamy !!!

BILETY JUŻ DOSTĘPNE W KLUBIE LUB PRZED KONCERTEM

Tytuł recitalu jest nieprzypadkowy. Nawiązując do postaci legendarnego Sztukmistrza z Lublina, Jan Kondrak wykonuje pieśni wymagające „cyrkowych” niemal umiejętności. Każda z nich jest utrzymana w innej stylistyce, dlatego wymaga od aktora zastosowania coraz to innych środków. Na dodatek artysta występuje na ogół bez nagłośnienia. Tak jak występowali śpiewacy w „sztukmistrzowskich”, dawnych czasach, kiedy to było wiadomo, kto „ma głos”, a kto go nie ma. Dzięki temu słuchacze czują, co to jest naturalna dynamika śpiewu. Jan Kondrak propaguje od dawna ten rodzaj występowania jako odtrutkę na przerost techniki w sztukach wszelkich, jako wyraz tęsknoty do naturalności. Przedstawienie miało premierę w Teatrze Starym w Lublinie, grane też w Teatrze Kamienica w Warszawie.

JAN KONDRAK

Absolwent wydziału polonistyki UMCS. Autor, kompozytor i wykonawca piosenek. Tłumacz, publicysta i prozaik. Organizator i współorganizator wielu cyklicznych, ogólnopolskich festiwali. Współzałożyciel Lubelskiej Federacji Bardów, założyciel Klubu Dobrej Piosenki w Lublinie. Zdobywca nagród na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, Krajowego Festiwalu Piosenki w Opolu i świnoujskiej FAMY.

Zrealizował wiele scenariuszy własnych widowisk estradowych, np. "Ogród wiszący – Pieśniarze świata", spektakl nagrodzony na targach estradowych OSET w Rzeszowie. Teatr Młodzieżowy w Ełku wystawił musical jego autorstwa pt. „Moje Włosy”. Na deskach Teatru Centralnego w Lublinie miała miejsce premiera jego widowiska pt. „Pieśń z Pieśni”.

Publikował w „Kamenie”, „Kulturze Niezależnej”, „Tygodniku Współczesnym”, „Almanachu Prowincjonalnym” i „Akcencie”. Wymyślił formułę Festiwalu Kultury Ekologicznej w Józefowie (i 14 razy go przeprowadził). Swoim doświadczeniem wspomagał świdnicką Jesień z Poezją i Ogrody Piosenek (wcześniejsze Capowisko) w Lublinie. Wyróżniony Złotym Indeksem na czterdziestolecie SFP w Krakowie, za – jak to określono – utworzenie księstwa piosenki literackiej w Lublinie. Koncertował w Austrii, Irlandii, Francji, Anglii, USA, Bułgarii na Białorusi i Ukrainie.

Wydał następujące fonogramy solowe: ” Missa Pagana”, „Tango Triste”, „Madame I” i „Madame II” (wszystkie z tekstami Edwarda Stachury), a także „Kolędy przy gitarze” oraz cztery pozycje z tekstami własnymi: ”Wyzwanie”, „Tym co pod wiatr”, „Romanse Ballady”, i „Kto Co” .
Ma w dorobku tomik poetycki pt. „Trzynasta Trzydzieści”.

Z Lubelską Federacją Bardów wydał następujące płyty: „Na żywo w Hadesie”, „Miłość mi wszystko wyjaśniła” (do słów Karola Wojtyły), „Kolędy Żaglowe”, „Kazimierzowi Grześkowiakowi” (z tekstami Kazimierza Grześkowiaka), „Imperium”, "Tygiel”, „Klechdy Lubelskie” i ”Dycha w Trójce”.

Koncepcyjnie przygotował album składankowy opowiadający historię Świdnika w piosenkach, co zostało wydane jako płyta DVD pt. „Wysoki Lot”. Wydarzeniom ze stanu wojennego poświęcony jest jego singiel pt. „Pieśń Dzwonu Wolności”.

Od 2011 roku wiceprezes fundacji Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie.Bierze udział jako śpiewak i kompozytor w przedstawieniu pt. "Album rodzinny" teatru Grupa Chwilowa. We współpracy z Teatrem Starym w Lublinie powstało jego solowe przedstawienie pt. "Sztukmistrz śpiewa". Grane od 2012 roku. W tym samym teatrze, począwszy od sezonu 2013, śpiewa w spektaklu "Wieczorem", opartym na poezji Józefa Czechowicza, do którego muzykę skomponował Włodek Pawlik.

internet:
https://www.facebook.com/jankondrak
http://www.lfb.lublin.pl/jan.htm

video:
https://www.youtube.com/watch?v=mrp3nEhCL2E

JAN KONDRAK "Sztukmistrz śpiewa"


wydarzenie na facebook:
https://www.facebook.com/events/721799344584345/
### PROSIMY UDOSTĘPNIAĆ WYDARZENIE ###


miejsce:
"4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra
Stary Rynek 17
tel.(68) 325 50 93
www.4roze.pl
https://www.facebook.com/4roze

sala koncertowa klimatyzowana

palarnia wewnątrz klubu

wi fi zone

obiekt monitorowanydata:
11.03.2015 (środa) godz.20.00

bilety
10 zł - przedsprzedaż
15 zł - w dniu koncertu

bilety do nabycia:

klub "4 Róże dla Lucienne" - tel. (68) 325 50 93 w godz.18.00-24.00
Zielona Góra, stary Rynek 17, www.4roze.pl

bileteria Muz-Art - (68) 324 63 13 w godz. 10.00-18.00
Zielona Góra, Aleja Niepodległości 12, www.muzart.pl


KONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00