GET_THE_PLAYER TO_SEE_THIS_PLAYER

W niedzielę 15 maja 2011 o godz.19.00 w zielonogórskim klubie „4 Róże dla Lucienne” wystąpi kultowy, najważniejszy polski zespół thrash metalowy – KAT z Romanem Kostrzewskim. Zespół KAT powstał w Katowicach na przełomie 1979 i 1980 roku. Jest prekursorem rodzimego heavy i thrash metalu. Obok zespołów Turbo i TSA należał do tzw. "Wielkiej Trójcy Polskiego Metalu". Koncert będzie promował najnowszą płytę zespołu "Biało Czarna".
Początek działalności kultowego, najważniejszego  polskiego zespołu thrash metalowego  datuje się na rok 1980. Do chwili wydania debiutanckiego singla  „ Ostatni tabor/ Noce Szatana”, grupa zdobywała swe  szlify podczas sesji nagraniowych dla PR  Katowice  ( dzięki sesji zespół zaistniał na antenie stacji radiowych w kraju), jak również  biorąc też udział w wielu festiwalach rockowych. Ukoronowaniem swej dotychczasowej pracy było zwycięstwo  w plebiscycie  publiczności na największym w latach 80-90-tych   XX w  Festiwalu  Rockowym Muzyków Młodej Generacji Jarocin  81’. Popularność singla  w mediach zaowocowała dłuższa trasa  koncertowa u boku fińskiej grupy HANOI ROCKS. Zespół zyskuje wtedy znakomite recenzje  czego skutkiem  było nagranie debiutanckiego albumu „Metal and hell” dla belgijskiej firmy Ambush Records  (maj 1986r) i jej polskiej wersji  pt: „666” wydanej przez Klub Płytowy „Razem”.  Było to prekursorskie wydawnictwo dla polskiego thrash metalu.

Kat nawiązuje współpracę z firmą Metal Mind Productions po czym bierze udział w festiwalu Metalmania  („Spodek”- Katowice), wraz z HELLOWEEN, OVERKILL, RUNNING WILD …

Na wyjątkową pozycję zespołu poza warstwą muzyczną miały wpływ także teksty wokalisty Romana Kostrzewskiego, oraz bardzo widowiskowe i nowatorskie wówczas, mroczne koncerty z udziałem  „baletu wielu rekwizytów”.

Występując jako gwiazda na festiwalu Jarocin 86’  zespół zagościł w filmie dla telewizji BBC pt: „ My blood, your blood”, poświęconemu polskiemu rockowi.

W  lutym 1987r. dwukrotnie występuje w katowickim Spodku z METALLICĄ. W tym samym roku ukazuje się koncertowy album zespołu „38 minutes of life”, zawierający zapisy utworów z Metalmanii i koncertów z METALLICĄ.

Kolejna płyta „Oddech wymarłych światów” wydana w 1989r.  okazała się wyjątkową pozycją w  dyskografii zespołu. Znajdują się tu utwory pełne nowatorskich rozwiązań muzycznych i brzmieniowych.

Różnice pomiędzy muzykami spowodowały dwuletnią przerwę z działalności zespołu.

Jednak w 1992 r. KAT powraca z płytą „Bastard”, dowodząc, że nadal jest prekursorem thrash metalu. Wiosną 1994r. wydaje album „Ballady”, który ukazuje jego spokojniejsze aczkolwiek niepozbawione zadzioru oblicze. W nagraniu tego materiału gościnnie bierze udział legenda polskiego rocka Józef Skrzek (SBB) . Następnie zaś wiele koncertów , spośród  których wartym odnotowania  jest wspólny listopadowy  koncert z MÖTORHEAD w Zabrzu.

1996 to rok, w którym wydany zostaje album monumentalny i podniosły w warstwie muzycznej i mocno osadzony w thrash metalu „Róże miłości najchętniej przyjmują się na grobach”. W 1998 r. ukazuje się album  „Szydercze zwierciadło” , uwieńczony  zostaje dużą trasą koncertową.

Ze względu na nagłą śmierć  głównego gitarzysty Jacka Regulskiego w 1999 r.  zespół zawiesza działalność powracając w 2003 r. z olbrzymią i owianą sukcesem trasą koncertową zwaną  „Kat on tour again”.

W 2005r.  na Mystic Festival, na którym gościem był IRON MAIDEN, grupa zarejestrowała  płytę dvd  pt.: „Somewhere  in Poland”.

Rekonstrukcja Kata okazała się być niezbyt  fortunną. Pożądanym stało  się  przemianowanie zespołu na KAT & RK i samookreślenie  w świadomości fanów, co skutkowało  olbrzymim sukcesem na jego trasach koncertowych  ostatnich  lat i rejestracja nowego dvd koncertowego  „Życie po życiu” (Katowice-14.04.07.r.)

Obecnie zespół kończy prace nad nową płyta studyjną zatytułowaną „Biało- czarna” .

 

 

 

 

Zespół występuje w następującym składzie:

Roman Kostrzewski-  wokal

Ireneusz Loth- perkusja

Piotr Radecki- gitara

Krzysztof  Pistelok- gitara

Michał Laksa- bas

 

 

 

KAT & Roman Kostrzewski - KONCERT

MIEJSCE:

"Klub muzyczno-artystyczny "4 Róże dla Lucienne"

Zielona Góra, Stary Rynek 17, tel. (68) 325 50 93

www.4roze.pl

DATA:

15.05.2011 (niedziela) godz.19.00

BILETY:

przedsprzedaż - 33 zł

w dniu koncertu - 39 zł

do nabycia w klubie "4 Róże dla Lucienne" oraz w Muz-ArcieKONCERTY, IMPREZY,
PROGRAM ARTYSTYCZNY


572 909 626
KLUB MUZYCZNO-ARTYSTYCZNY
4 RÓŻE DLA LUCIENNE

Stary Rynek 17, 65-001 Zielona Góra
Tel. 68 3255093
klub@4roze.pl
9226512
skype: 4 Róże dla Lucienne
GODZINY OTWARCIA
pon, śr, niedz 18.00-24.00
wt, czw 18.00-02.00
piąt, sob 18.00-03.00